PKO TFI: ponad 750 mln zł na rachunkach klientów w ramach PPK

Ponad 400 tys. pracowników ma rachunki w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych w PKO TFI i zgromadzili oni na nich ponad 750 mln zł - poinformowało PKO TFI, lider rynku PPK. Do 27 października umowy o PPK muszą podpisać firmy zatrudniające od 20 do 249 osób.

- Mimo bardzo trudnego roku dla firm i pracowników, z miesiąca na miesiąc w prowadzonych przez nas PPK przybywa zarówno pieniędzy jak i uczestników - mówi Wilhelm Mikołajczyk, dyrektor zarządzający Pionu Sprzedaży PKO TFI . Łączne aktywa subfunduszy, w których inwestowane są wpłaty uczestników PPK, sięgają już prawie 750 mln zł. Od początku roku notujemy także wzrost liczby uczestników wpłacających na rachunki PPK - jest ich już ponad 400 tysięcy - dodaje.

Reklama

Według danych na koniec września PKO TFI zarządzało 35 proc. aktywów rynku PPK (41 proc. obsługiwanych przez TFI).

- Nasze doświadczenia z wprowadzaniem PPK w największych przedsiębiorstwach pomagają nam we wdrażaniu kolejnych firm zatrudniających od 20 do 249 osób. To już ostatni dzwonek na zawarcie umów o PPK przez te firmy. Umowę o zarządzanie można zawrzeć w ciągu kilku minut i nie jest do tego potrzebny żaden papierowy dokument. Tak samo zawierane są umowy o prowadzenie PPK, czyli zapisywanie pracowników oraz realizowanie wdrożeń w firmach - zwraca uwagę Mikołajczyk.

d.e.

Dowiedz się więcej na temat: PPK | PKO TFI

Reklama

Najlepsze tematy