PPK: pierwsze instytucje już wpisane na portal

Na portalu mojeppk.pl w zakładce "Instytucje Finansowe" zostały już opublikowane oferty pięciu instytucji, która mogą oferować PPK. Tylko spośród tych, które są tam umieszczone firmy będą mogły wybierać partnera do prowadzenia planów kapitałowych swoim pracownikom.

W grupie firm, które jako pierwsze wyświetliły się na portalu z pełną ofertą i statutami znalazły się: AXA TFI, PZU TFI, AEGON PTE, PKO TFI,  ESALIENS TFI.

Reklama

O tym, że jeszcze w tym tygodniu kilka pierwszych instytucji finansowych, które dostarczyły pełną dokumentację pojawi się na portalu, we wtorek poinformował w rozmowie z Interią Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK.

W czwartek wieczorem już pięć instytucji zostało tam umieszczonych. Oferty kolejnych z 13 instytucji wpisanych już do ewidencji PPK pojawią się na portalu w najbliższych dniach.

Wpis do ewidencji poprzedza umieszczenie na portalu.

Znajdują się w nim między innymi statuty i szczegóły dotyczące oferowanych subfunduszy w ramach PPK. Jak zapowiedział Robert Zapotoczny, w przyszłości na portalu będą również pokazywane wyniki inwestycyjne czyli stopy zwrotu poszczególnych instytucji finansowych. Mają się one pojawić najpóźniej po dwóch latach od startu programu.

Sposób prezentowania warunków, ale także innych informacji przez poszczególne firmy jest bardzo zróżnicowany. To niestety nie będzie sprzyjało łatwemu porównaniu.

Pracownicze Plany Kapitałowe to system długoterminowego oszczędzania na emeryturę, w którym partycypują pracownik, pracodawca oraz państwo poprze opłaty powitalna oraz dopłaty roczne. Od lipca obowiązek tworzenia PPK obejmie największych pracodawców, zatrudniających co najmniej 250 osób.

Instytucję finansową wybrać można tylko spośród tych instytucji, które są umieszczone w ewidencji PPK i prezentowanych na portalu PPK (www.mojePPK.pl).

Jak wczoraj pisaliśmy już zaczęła się ostra walka o ten rynek, a  instytucje finansowe oferują opłaty niższe od maksymalnych limitów jakie dopuszcza ustawa:

https://ppk.interia.pl/aktualnosci/news-walka-o-rynek-ppk-nabiera-przyspieszenia,nId,2993692

Monika Krześniak-Sajewicz

Dowiedz się więcej na temat: PPK

Reklama

Najlepsze tematy

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy