PPK: Za chwilę pełne oferty instytucji finansowych

Co najmniej pięć instytucji finansowych przekazało pełną dokumentację potrzebną do tego by zostać wpisanych na portal mojePPK czyli oficjalną listę podmiotów, które mogą być wybierane przez pracodawców do prowadzenia planów kapitałowych. Tych, które oczekują jest już ponad 15.

- Łącznie instytucji, które planują oferować PPK i chcą być umieszczone na portalu jest 20. Natomiast tych, które już dostały wpis lub złożyły wniosek i czekają jest ponad 15, ale mniej niż 20 - mówi Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK.

Reklama

Z jego wypowiedzi wynika, że pełne warunki jakie chcą zaoferować pracodawcom poznamy wcześniej niż w piątek.

- Pięć instytucji już dosłało komplet dokumentacji potrzebny do tego, żeby zostały umieszczone na portalu. Chcemy je zaprezentować do końca tygodnia, ale będziemy dokładać starań i zaskoczyć rynek i proszę się spodziewać tych informacji  w najbliższych dniach- mówi Robert Zapotoczny.

Będą zawierać między innymi szczegółową siatkę opłat za zarządzanie. W przyszłości na portalu będą również pokazywane wyniki inwestycyjne czyli stopy zwrotu poszczególnych instytucji finansowych.

- Myślę, że najpóźniej po dwóch latach od startu zaczniemy pokazywać wyniki inwestycyjne. Chcemy zacząć w takim momencie, gdy te wyniki będą już porównywalne. Gdybyśmy to zaczęli robić za wcześnie,  mogłoby to wywołać niepotrzebne zamieszanie wynikające z małej skali oszczędności i wolumenów- tłumaczy.

Apeluje też do pracodawców, aby w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości kontaktowali się przez specjalną infolinię. Materiały o PPK przygotowane sa także w języku angielskim i ukraińskim.

Monika Krześniak-SajewiczReklama

Najlepsze tematy

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy