Rośnie partycypacja w PPK

Od początku 2022 roku do końca maja partycypacja wg danych Ewidencji PFR wzrosła o 3,2 proc. i osiągnęła poziom 34,4 proc. Do programu przystąpiło w tym czasie 70 tys. nowych pracowników.

Przyrost uczestników PPK jest także widoczny w informacji dotyczącej pracowniczych planów kapitałowych (PPK) za I kwartał 2022 r., opublikowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego 27 czerwca - podaje oficjalny portal programu mojeppk.pl prowadzony przez Polski Fundusz Rozwoju.

Reklama

Osoby, które zarabiają średnią krajową i są w PPK od początku, mają od 87 proc. do 102 proc. więcej, niż same wpłaciły (dane z 31.05.2022 r.). Nie ma innego instrumentu finansowego na rynku, który dawałby tak duży zysk. Dlatego z programu korzysta już ponad 2,37 miliona osób, a ich liczba wciąż rośnie. Tylko w maju do PPK przystąpiło 20 tysięcy kolejnych pracowników, a w największych firmach już ponad 55 proc. zatrudnionych oszczędza w programie.

- Przed wprowadzeniem programu PPK około 1 mln Polaków oszczędzało długoterminowo, aktualnie jest to prawie 4 mln osób. Niewątpliwie jest to duża zasługa dobrego produktu, jakim jest program PPK - mówił Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR podczas Forum Funduszy.

Duży wpływ na przyrost uczestników PPK ma nie tylko coraz większa wiedza o zasadach oszczędzania, ale także informacje od osób, które przystąpiły do programu. Dla wielu osób to jedyny sposób na gromadzenie oszczędności.

Pracownicze Plany Kapitałowe to program dobrowolny dla pracownika. Pieniądze z PPK można wypłacić w każdym momencie, jedną dyspozycją z własnego rachunku PPK.

Dowiedz się więcej na temat: PPK | oszczędności emerytalne
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy