Luxmed zrobi PPK razem z PKO TFI

Sieć prywatnych przychodni medycznych Luxmed jest kolejnym dużym pracodawcą, który będzie prowadził Pracownicze Plany Kapitałowe razem z PKO TFI - wynika z informacji Interii. Wcześniej współpracę z tą instytucją wybrały m.in. właściciel sklepów "Biedronka" oraz sieć Lidl Polska.

Biuro Prasowe Luxmedu nie odpowiedziało na nasze pytanie dotyczące wyboru PKO TFI, ale z informacji Interii wynika, że pracownicy medycznej firmy zatrudniającej 15 tys. osób otrzymali już wiadomość o wyborze PKO TFI.

Reklama

Najwięksi pracodawcy mają jeszcze kilka dni na sfinalizowanie umów z wybraną instytucją finansową, która będzie prowadzić PPK. Pierwsze składki będą rozliczane z wynagrodzeń wypłacanych od  listopada 2019.

Jak już wcześniej pisaliśmy, wśród największych firm, które wybrały PKO TFI dla swoich pracowników są też sieci handlowe Lidl i Biedronka.  Według stanu na czwartek po południu PKO TFI miał podpisane umowy z blisko 900 firmami.

Pracodawcy zatrudniający co najmniej 250 pracowników muszą podpisać taką umowę najpóźniej do 25 października.

W środę Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR podawał, że duże firmy zawarły już 2296 umów z instytucjami finansowymi na prowadzenie u nich PPK. To już prawie 60 proc. pracodawców z tzw. pierwszej fali czyli dużych firm. Mogą one wybierać partnera spośród 20 instytucji finansowych, które są wpisane na portalu PPK, więc konkurencja jest duża.

Inny silny gracz na rynku PZU TFI podawał wcześniej, że podpisał umowę między innymi z PKN Orlen -  największą siecią paliwową w Polsce, który zatrudnia ponad 20 tys. pracowników. Wygląda na to, że rywalizacja o największe udziały w rynku toczy się między tymi dwoma graczami.

W kolejnych półroczach będą objęte tym obowiązkiem średnie firmy, małe oraz na końcu jednostki sektora finansów publicznych. Pracodawcy mają obowiązek utworzenia PPK, ale uczestnictwo pracowników jest dobrowolne. Do PPK automatycznie zapisywani są pracownicy, którzy ukończyli 18 lat, ale nie ukończyli 55 roku życia. W przypadku osób, które mają już 55 lat, a nie ukończyły 70 roku życia, umowa o prowadzenie PPK może zostać zawarta wyłącznie na ich wniosek.

krześ

 

Dowiedz się więcej na temat: PPK | PKO TFI | Luxmed

Reklama

Najlepsze tematy

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy