Największe firmy wybierają partnerów do PPK

Lidl i PKO TFI podpisały umowę dotyczącą prowadzenia i zarządzania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. PKO TFI ma w tej chwili umowy na prowadzenie PPK z ponad 700 firmami. Rynek PPK wchodzi w ostatnią fazę rywalizacji o największe firmy.

- W Lidl Polska zatrudniamy ponad 20 tysięcy osób na podstawie umowy o pracę. Wszystkim gwarantujemy bogaty pakiet benefitów. Wprowadzając PPK wierzymy, że bierzemy udział w budowaniu bezpieczeństwa naszych pracowników - podkreśla Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska. Jak zaznaczają szefowie obu firm wprowadzenie programu w tak dużej firmie wiąże się z dużym wyzwaniem.

Reklama

- Obecnie trwają prace wdrożeniowe, które w tak dużym przedsiębiorstwie są nie lada wyzwaniem. Staramy się wspierać przedstawicieli Lidla na każdym etapie- mówi Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

Jak podkreśla PKO TFI, pracodawcy, którzy zdecydują się na wybór PPK z ich oferty otrzymują kompleksową obsługę w postaci intuicyjnych rozwiązań online do obsługi programu zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Dodatkowo PKO TFI zrezygnowało z pobierania z opłat za zarządzanie PPK do 30 czerwca 2020 roku. PKO TFI ma w tej chwili umowy na prowadzenie PPK z ponad 700 firmami.

Inny duży gracz na rynku, PZU TFI podał na początku tego tygodnia, że zawarł już ponad 590 umów, a codziennie podpisuje ich kilkadziesiąt. Marcin Żółtek, wiceprezes PZU TFI  powiedział też, że spodziewa się, że do końca października będzie to ponad 1 tys. umów.

Obecnie prowadzenie tego programu i zarządzanie funduszami oferuje 20 instytucji finansowych.

Najwięksi pracodawcy zatrudniający co najmniej 250 osób muszą wybrać instytucję finansową do zarządzania PPK, najpóźniej do 25 października 2019 roku.

Pracownicy są do programu automatycznie, ale mają możliwość złożenia rezygnacji. Kolejna grupa, czyli firmy średnie, zatrudniające od 50 do 250 osób są zobligowane do podpisania umowy o zarządzanie PPK od 1 stycznia 2020 roku. Wdrożenie PPK we wszystkich firmach, które podlegają temu obowiązkowi, zakończy się na początku 2021 roku.

krześ

Dowiedz się więcej na temat: PPK | PKO TFI | Sklep Lidl

Reklama

Najlepsze tematy